Czy warto inwestować w klimatyzatory wysokiej jakości?

2020-02-01

 Wydajność i energooszczędność

Dużym atutem wysokiej jakości urządzeń klimatyzacyjnych jest ich wysoka wydajność chłodnicza i grzewcza. Na przykład klimatyzatory Mitsubishi Electric stosują w niektórych modelach urządzeń technologię Hyper Heating pozwalającą na ponadprzeciętną wydajność grzewczą. Dzięki niej urządzenia mogą pracować już od temperatury -25 stopni C, a na poziomie – 15 stopni C pracują już na pełnej mocy. Szeroki zakres temperatur, w których mogą wydajnie pracować klimatyzatory to domena urządzeń wysokiej jakości, do których należy sprzęt produkowany przez marki Daikin, Toshiba czy Mitsubishi.

Wysokiej klasy klimatyzatory wykorzystują optymalne rozwiązania technologii inwerterowej. Dzięki temu umożliwiają obniżenie poboru mocy przez urządzenie (prędkość obrotowa sprężarki dostosowana jest płynnie do wymaganej mocy chłodzenia). W efekcie urządzenia charakteryzują się przynależnością do klasy energetycznej A++, a niektóre nawet do klasy A+++ zarówno w trybie grzania, jak i chłodzenia.

Energooszczędność związana jest również z trybem pracy urządzeń. Niektóre – np. Daikin mają zamontowane czujniki, z odczytu których urządzenia przechodzą w tryb oszczędzania energii w sytuacji, kiedy w klimatyzowanym pomieszczeniu nie ma ludzi.

  Wysoka jakość emitowanego powietrza

Współczesna klimatyzacja oferuje nie tylko przyjemny chłód w pomieszczeniu. Obecnie coraz więcej uwagi przykłada się do jakości emitowanego powietrza. Najlepsze klimatyzatory chłodzą i grzeją, dzięki wydajnym filtrom usuwają z powietrza wszelkie nieczystości, wirusy, bakterie, alergeny. Co więcej przyczyniają się również do eliminacji nieprzyjemnych woni.

Jednocześnie klimatyzatory (np. sygnowane marką Daikin) w razie potrzeby wysuszają, nawilżają lub wentylują powietrze. Tak spreparowane powietrze gwarantuje wysoki komfort oddychania. Pomieszczenia obsługiwane przez systemy Daikin oraz modele marek Mitsubishi czy Toshiba gwarantują jakość powietrza odpowiednią nie tylko dla alergików czy astmatyków, ale także małych dzieci.

Cicha praca

Wysokiej jakości urządzenia charakteryzują się cichą pracą. Co więcej, posiadają tak zwany tryb „cichej pracy”, który do minimum obniża ruch łopatek wentylatora, co sprawia, że oferują niezwykle cichą pracę, podczas której emitują dźwięk o mocy 19dB (cichy ludzki szept). Cecha ta szczególnie przydaje się w nocy – nie zakłóca snu osobom szczególnie wrażliwym.

Wielofunkcyjność

Wysokiej jakości urządzenia dbają nie tylko o utrzymanie zadanej temperatury w pomieszczeniu. Większość klimatyzatorów średniej marki oraz tych z najwyższej półki – m.in. sygnowanych znakiem Toshiba, Mitsubishi czy Daikin posiada możliwość kierunkowania powietrza w dowolną stronę. Niektóre z nich – np. klimatyzatory Daikin posiadają czujniki, które sprawiają, że nawiew powietrza w pomieszczeniu kierunkowany jest w stronę, gdzie nie przebywają ludzie.

Najlepsze urządzenia posiadają także wiele funkcji zasadniczo ułatwiających użytkowanie. Programowanie czasowe, kompatybilność urządzeń w systemach inteligentnego domu, zapamiętywanie indywidualnych ustawień, sterowanie za pomocą urządzeń mobilnych to tylko niektóre z dostępnych funkcji.

Wymiana urządzeń na nowe

Wysokiej jakości urządzenia sygnowane np. marką Mitsubishi pozwalają na znaczne obniżenie kosztów związanych z wymianą przestarzałej instalacji na nowsze modele. Dzięki zastosowaniu Replace Technology wyklucza się konieczność prowadzenia prac budowlanych pozwalających na podłączenie nowych urządzeń.